Järjestöjen yhteystiedot Bonnin kokouksen aikaan

Oheiseen listaan on koottu suomalaisten ympäristö-, nuoriso- ja kehitysjärjestöjen asiantuntijat, jotka seuraavat YK:n ilmastoneuvotteluja paikan päällä Saksan Bonnissa tai Suomesta käsin.

Seuraavat ilmastoneuvotteluja Bonnissa 

Tuuli Hietaniemi
ilmastoasiantuntija, Kepa
tuuli.hietaniemi@kepa.fi
+358 50 317 6686
- Ilmastorahoitus, neuvottelujen yleiskuva
- Bonnissa 11.- 18.11.

Tina Nyfors
ympäristö- ja kestävän kehityksen tieteilijä, hallituksen jäsen, 350 Suomi
tina.nyfors@350finland.org
+358 40 748 8226
- rahavirtojen siirtäminen pois fossiilisista polttoaineista
- också på svenska
- Bonnissa 6.- 18.11.

Seuraavat ilmastoneuvotteluja Suomessa

Otto Bruun
Suojeluasiantuntija, Suomen luonnonsuojeluliitto
otto.bruun@sll.fi
040 631 3399

Malva Green
Ympäristökasvatuspäällikkö, Luonto-Liiitto ry
malva.green@luontoliitto.fi
044 045 8898

Niklas Kaskeala
Puheenjohtaja, Protect Our Winters Finland
info@protectourwinters.fi
050 586 6422

Kaarina Kolle
Ilmastoasiantuntija, WWF
kaarina.kolle@wwf.fi
050 591 3072

Laura Meller
Arktis-asiantuntija, Greenpeace
laura.meller@greenpeace.org
040 180 3322

Elina Mikola
vaikuttamistyön koordinaattori (kestävä ja vihreä talous), Kehitysyhteistyöjärjestöjen EU-yhdistys Kehys
elina.mikola@kehys.fi
046 851 5974